• Repka (61)
  • Jaroszek (18)

GKS Tychy: Kikolski - Rumin (67. Śpiączka), Błachewicz, Machowski, Ertlthaler (67. Szpakowski), Radecki, Połap (82. Wojtuszek), Żytek, Bieroński, Tecław, Mikita.

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Jaroszek (90. Janiszewski), Jędrych, Komor, Marzec (29. Rogala) - Błąd (90. Shibata), Kozubal, Repka, Mak (75. Aleman) - Bergier (75. Arak).

Derbowych emocji nigdy dość! W meczu 32. kolejki GKS Katowice na stadionie w Tychach mierzył się z zawodnikami trenera Dariusza Banasika. W składzie katowiczan nie doszło do żadnej zmiany względem spotkania 31. kolejki, w którym piłkarze trenera Rafała Góraka rozbili przy Bukowej Stal Rzeszów 8:0. W 16. minucie Mateusz Mak wypracował pozycję w polu karnym po rzucie rożnym. Uderzał na bramkę, w której ustawieni byli tylko obrońcy i niestety trafił w jednego z nich. Dwie minuty później było 1:0 dla GieKSy, gdy Marcin Wasielewski podał na 10 metr do wbiegającego Bartosza Jaroszka i ten stzałem od słupka wyprowadził katowiczan na prowadzenie.

Rywal rzucił się do odrabiania strat. W 29. minucie konieczna była zmiana w składzie naszego zespołu. Kontuzjowanego Mateusza Marca zastąpił Grzegorz Rogala. Cztery minuty później Dominik Połap mocnym strzałem z woleja pokonał Dawida Kudłę i doprowadził do remisu. W końcówce dużo walki w środku pola. To rywal częściej zagrażał naszej bramce, co w doliczonym czasie gry pierwszej połowy skończyło się golem Patryka Mikity, który wykorzystał dobre podanie kolegi przed bramkę GieKSy. Na przerwę katowiczanie schodzili z wynikiem 1:2.

Już w pierwszej akcji Grzegorz Rogala dogrywał na głowę Sebastiana Bergiera, ale ten niestety nie trafił w światło bramki rywala. W 61. minucie zaraz przy szesnastce faulowany był Rogala. Piłkę z rzutu wolnego posłał w pole karne Kozubal. Pierwszy dopadł do niej Oskar Repka i pewnym strzałem głową doprowadził w derbach do remisu. W 79. minucie centymetry obok słupka uderzał sprzed pola karnego Marcin Wasielewski, który dryblingiem wypracował sobie miejsce do strzału. Rozstrzygnięcie przyszło w 90. minucie, gdy GieKSa ruszyła z kontrą zakończoną golem Jakuba Araka, który w drugim meczu wyjazdowym z rzędu przesądził o zwycięstwie katowiczan!

• 90+3 min

KONIEEEEC! WYGRYWAMY DERBY!!!!

• 90 min

Shibata za Błąda i Janiszewski za Jaroszka.

• 90 min

JAKUB ARAAAAAAAAAAAK!

• 90 min

Rzut rożny dla tyszan.

• 90 min

Doliczone 3 minuty.

• 89 min

Kudła łapie wysoko zawieszoną wrzutkę rywala.

• 88 min

Arak w polu karnym z piłką przy nodze, niestety nie zdołał dobrze przymierzyć.

• 88 min

Tyszanie oddalają zagrożenie wybiciem na aut.

• 87 min

Faulowany Arak, szansa dla GieKSy na dośrodkowanie.

• 86 min

Arak głową po wrzutce Błąda. Piłka jednak obok słupka bramki rywala.

• 85 min

Rogala w pole karne, ale rywal przerywa linię podania zanim piłka dotarła do Alemana.

• 84 min

Aut dla GieKSy na wysokości pola karnego rywala.

• 82 min

Wojtuszek za Połapa.

• 82 min

Błachewicz z piłką przed naszym polem karnym. Jego strzał obok słupka.

• 81 min

Wrzutka Komora na głowę Araka, ale ten otoczony przez dwóch obrońców.

• 79 min

Strzał Wasielewskiego centymetry obok słupka!

• 78 min

Nieudana próba strzału na naszą bramkę i zacznie Kudła.

• 77 min

Teraz Jędrych wybija podanie rywala na aut.

• 76 min

Obrońca tyszan przerywa groźne podanie w pole karne Rogali.

• 75 min

Aleman za Maka i Arak za Bergiera.

• 75 min

Śpiączka zepsuł podanie w dobrze zapowiadającej się kontrze tyszan.

• 73 min

Mikita w nasze pole karne, ale pewnie łapie Kudła.

• 71 min

Kozubal odważnie z woleja! Piłka jednak obok słupka bramki GKS-u Tychy.

• 68 min

Dwie wrzutki w pole karne rywala, ale ten wychodzi z opresji obronną ręką.

• 67 min

Śpiączka za Rumina i Szpakowski za Ertlthalera.

• 66 min

Komor uderzył głową, ale dobrze ustawiony Kikolski łapie piłkę.

• 66 min

Rzut rożny dla katowiczan.

• 65 min

Bardzo niebezpiecznie w naszym polu karnym. Rywal źle trafia w piłkę i na szczęście udaje nam się opanować sytuację.

• 64 min

Rzut rożny dla tyszan po tym, jak Komor zatrzymuje groźną kontrę.

• 62 min

Nasz pomocnik pewnym strzałem głową daje GKS-owi remis.

• 61 min

GOOOOOOOOOL! REPKA!

• 60 min

Faulowany Rogala, szansa dla GieKSy na wrzutkę w pole karne.

• 59 min

Repka wdał się w drybling, ale rywalowi udało się naszego pomocnika nabić i zacznie z piątki Kikolski.

• 58 min

Rzut rożny dla gości.

• 57 min

Repka do Jaroszka na długi słupek! Niewiele zabrakło, by dopadł do tego podania nasz obrońca.

• 56 min

Mak dopadł do wrzutki Błąda, ale źle uderzał głową i piłkę przejmuje bramkarz gospodarzy.

• 54 min

Kikolski łapie podanie Rogali na 4 metr.

• 53 min

Tyszanom udaje się przerwać akcję Wasielewskiego, która mogła wyprowadzić dla GieKSy groźną kontrę.

• 50 min

Bergier dopadł w pole karne do piłki podawanej głową przez Błąda, ale nie był w stanie oddać dobrego strzału, bo skutecznie przeszkadzał mu obrońca.

• 48 min

Bardzo groźnie Tychy. Mamy sporo szczęścia, że rywal nie opanował piłki w polu karnym i łapie ją Kudła.

• 47 min

Wybita wrzutka Maka.

• 46 min

Rogala na głowę Bergiera! Ten niestety nie trafił w światło bramki.

• 46 min

Wracamy do gry i walczymy GieKSa!

• 45+3 min

Koniec pierwszej połowy.

• 45 min

Mikita wyprowadza tyszan na prowadzenie.

• 45 min

• 43 min

Mikita potrzebuje pomocy fizjoterapeutów po kontakcie z Jędrychem.

• 41 min

Jeden z rywali przewrócił się w polu karnym po kontakcie z Komorem, ale sędzia nakazuje kontynuowanie gry.

• 39 min

Bergier wpadł w pole karne, obrońca mu przeszkadzał, ale zdołał uderzyć. Ostatecznie trafia prosto w Kikolskiego.

• 37 min

Wybita wrzutka Kozubala, podawał do niego jeszcze Wasielewski, ale nasz pomocnik był na spalonym.

• 37 min

Odbity strzał Kozubala, rzut rożny dla gości.

• 35 min

Długa akcja GieKSy na połowie tyszan, którzy bronią dostępu do szesnastki.

• 33 min

Piękny strzał Połapa i w Tychach remis.

• 30 min

Rzut rożny dla GieKSy. Bergier uderzał głową i nabił obrońcę.

• 29 min

Potrzebna zmiana w naszej drużynie. Rogala zmieni Marca.

• 28 min

GieKSa wyszła z kontrą, ale źle podawał Mak.

• 27 min

Rywal dopadł do piłki w naszym polu karnym, ale na nasze szczęście źle uderzył i zacznie GieKSa z autu.

• 26 min

Wrzutka Marca, ale łapie Kikolski.

• 24 min

Strata na własnej połowie i strzał Błachewicza. Na nasze szczęście obok słupka bramki Dawida Kudły.

• 22 min

Rywal wyraźnie podrażniony.

• 21 min

Blokujemy ofiarnie strzał Żytka. Rzut rożny dla gospodarzy.

• 20 min

Tyszanie mocno wzięli się do pracy i teraz oni na naszej połowie.

• 19 min

Obrońca GKS-u poszedł za akcją i jego strzał wpada od słupka do siatki rywala!

• 18 min

GOOOOOOOL! JAROSZEK!

• 16 min

Strzał Maka zablokowany na lini przez dobrze ustawionego obrońcę!

• 15 min

Rzut rożny dla GKS-u. Wcześniej świetne podanie Błąda do Marca na lewą stronę. Jego próba dogrania do Maka zablokowana.

• 14 min

Uderzenie sprzed naszego pola karnego, ale obok bramki strzeżonej przez Dawida Kudłę.

• 14 min

Repka wybija piłkę po podaniu rywala na 11 metr.

• 13 min

Mak z piłką w środku pola, odrobinę za mocno podał do wychodzącego na pozycję Bergiera.

• 12 min

Marzec przerywa wślizgiem kontrę rywala.

• 10 min

Zablokowane uderzenie Marca z lewej strony. Potem wrzutka Komora, ale odrobinę za mocna.

• 8 min

Kontra Tyszan, trzy groźne zagrania rywala w pole karne, ale ostatecznie Kudła zacznie z piątki.

• 7 min

Kikolski łapie wrzutkę Marca.

• 5 min

Kozubal wybija podanie w nasze pole karne.

• 4 min

Adrian Błąd przerywa groźnie zapowiadającą się kontrę rywala.

• 3 min

Rzut rożny dla GieKSy.

• 1 min

Do boju GKS!

• Obie ekipy na murawie, za moment rozpoczynamy derby!

• GKS Katowice do derbowego meczu w Tychach przystąpi w takim samym składzie, w jakim rozegrał mecz 31. kolejki ze Stalą Rzeszów. Transmisja dzisiejszego spotkania na Polsat Sport 3, na platformie Polsat Box Go oraz w centrum meczowym STATSCORE.